NOWOŚĆ!

Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci

Warsztaty muzyczno-ruchowe, gdzie nauczyciele znajdą najprostsze zabawy dla dzieci. Wśród aktywności proponowanych na szkoleniu znajdują się dywanowe zabawy ruchowe z wesołą piosenką, tańce oraz wierszyki-pokazywanki. Prostota i radość zawarte w zabawach sprawiają, że dzieci błyskawicznie się ich uczą i chętnie biorą w nich udział.

Nauczanki DobEdu - muzyczno-ruchowe zabawy edukacyjne

Zabawy muzyczno-ruchowe prezentowane w czasie szkolenia oparte są na autorskich piosenkach we współczesnych aranżacjach. Z powodzeniem bawią i uczą przede wszystkim dzieci w wieku od 3 do 8,9 lat. „Nauczanki DobEdu” pomagają opanować różne tre­ści edukacyjne, m.in. kolejność dni tygodnia, miesięcy, podstawowe zasady zachowania, nazwy paluszków, samogłoski, zmysły, kolory, czy zjawiska pogodowe.

Poruszanki DobEdu - rozwijające zabawy muzyczno-ruchowe

Warsztaty te skierowane są do pedagogów pracujących z dziećmi w wieku 1,5 - 8 lat. Prezentowane zabawy muzyczno-ruchowe zostały oparte m.in. na założeniach Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, teorii R. Labana, choreoterapii, czy metody Dennisona, a ich celem jest nie tylko bawić, ale przede wszystkim rozwijać dzieci przez ruch i muzykę.

Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury – część 1 i 2

Program szkoleniowy oparty na metodyce programów Musical Babies i Musical English autorstwa Anny Rattenbury. Podczas szkolenia przedstawione są praktyczne zastosowania autorskich oraz znanych piosenek, rymowanek, muzyki klasycznej, ruchu oraz efektywnego wykorzystania wszystkich pięciu zmysłów w nauczaniu języka angielskiego. Materiał opiewa tematy  zgodne z kalendarzem roku przedszkolnego.

NOWOŚĆ!

 

Od nasionka do drzewa, czyli jak wychować młodego człowieka do wartościowego życia
w społeczeństwie

Szkolenie dedykowane jest głównie Radom Pedagogicznym przede wszystkim szkół podstawowych 
i średnich różnego typu, ale z uwagi na fakt, iż dotyczy ono wartości uniwersalnych, mogą z niego skorzystać również przedszkola. Prowadzący w doskonały sposób łączy wykład z elementami warsztatowymi, dzięki czemu szkolenie jest dynamiczne i angażuje uczestnków.

NOWOŚĆ!

 

"Chciałabym z Państwem porozmawiać..."- czyli o budowaniu dobrych relacji z Rodzicami

Dobre relacje między nauczycielem a rodzicem dziecka to kluczowa kwestia, jeśli chcemy wspólnie dążyć do jak najlepszego funkcjonowania dziecka w codzienności przedszkolnej i nie tylko. Rodzice i nauczyciele powinni być partnerami skupionymi wokół wspólnego celu, ale jak to osiągnąć? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć na naszym szkoleniu. Ma ono charakter wykładu z panelem dyskusyjnym i elementami warsztatowymi.

Bum Bum Rurki 
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jakie są nowoczesne metody pracy z utworami i zapisem nutowym - dla starszych dzieci, natomiast  dla młodszych dzieci przygotowane są gry muzyczne i karciane; w jaki sposób angażować uczniów podczas lekcji używając wszystkich dostępnych w klasie instrumentów; jak w 5 minut przygotować występ dzieci; jakie są podstawowe i zaawansowane zastosowania Bum Bum Rurek. Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy lubią muzykować lub mają bum bum rurki i nie wiedzą, co z nimi robić. 

Warsztaty plastyczne "Co rączki potrafią"

​W trakcie warsztatów uczestnicy poznają autorskie pomysły na prace plastyczne, które są efektem wieloletniej pracy i doświadczeń związanych z prowadzeniem zajęć plastycznych dla dzieci. Założeniem autorki było stworzenie prostych, tanich zajęć plastycznych, maksymalizujących wkład twórczy dziecka i skierowanych do szerokiej grupy wiekowej.

Dziecko z Zespołem Aspergera w placówce ogólnodostępnej

​Zespół Aspegrera to całościowe zaburzenie rozwoju co raz częściej diagnozowane u dzieci nie tylko w Polsce.  Zaburzenie to ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie tego dziecka w zespole klasowym i szkolnym. Jak prawidłowo zorganizować proces uczenia się ucznia z ZA?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu.

Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej w przedszkolu i/lub szkole

​​Zaburzenie integracji sensorycznej ma ogromny wpływ na zachowanie dzieci, które nie potrafią powiedzieć, dlaczego w sposób niezwykle gwałtowny reagują na bodźce, które inni po prostu lekceważą, albo czemu tak bardzo potrzebują stymulacji zupełnie obojętnej ich rówieśnikom. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu: "Niezgrane dziecko" - elementy  SI w  codziennej pracy nauczyciela .

Dziecko z trudnościami w zachowaniu w przedszkolu i/lub szkole

Zaburzenia w rozwoju emocjonalno-społecznym to problem, z którym boryka się co raz więcej dzieci i nauczycieli.

Czy znajdujące się pod naszą opieką dzieci są tylko niegrzeczne?
Co jest przyczyną tego, że dostrzegamy trudności w zachowaniu u co raz większej liczby dzieci? Jak zauważyć te trudności, jak je nazwać i gdzie szukać pomocy?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu.