Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci


Warsztaty muzyczno-ruchowe, gdzie nauczyciele znajdą najprostsze zabawy dla dzieci. Wśród aktywności proponowanych na szkoleniu znajdują się dywanowe zabawy ruchowe z wesołą piosenką, tańce oraz wierszyki-pokazywanki. Prostota i radość zawarte w zabawach sprawiają, że dzieci błyskawicznie się ich uczą i chętnie biorą w nich udział.

Nauczanki DobEdu - muzyczno-ruchowe zabawy edukacyjne


Zabawy muzyczno-ruchowe prezentowane w czasie szkolenia oparte są na autorskich piosenkach we współczesnych aranżacjach. Z powodzeniem bawią i uczą przede wszystkim dzieci w wieku od 3 do 8,9 lat. „Nauczanki DobEdu” pomagają opanować różne tre­ści edukacyjne, m.in. kolejność dni tygodnia, miesięcy, podstawowe zasady zachowania, nazwy paluszków, samogłoski, zmysły, kolory, czy zjawiska pogodowe.

Poruszanki DobEdu - rozwijające zabawy muzyczno-ruchowe


Warsztaty te skierowane są do pedagogów pracujących z dziećmi w wieku 1,5 - 8 lat. Prezentowane zabawy muzyczno-ruchowe zostały oparte m.in. na założeniach Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, teorii R. Labana, choreoterapii, czy metody Dennisona, a ich celem jest nie tylko bawić, ale przede wszystkim rozwijać dzieci przez ruch i muzykę.

Musical English: śpiewająco-sensoryczny
angielski Anny Rattenbury – część 1 i 2


Program szkoleniowy oparty na metodyce programów Musical Babies i Musical English autorstwa

Anny Rattenbury. Podczas szkolenia przedstawione są praktyczne zastosowania autorskich oraz znanych piosenek, rymowanek, muzyki klasycznej, ruchu oraz efektywnego wykorzystania wszystkich pięciu zmysłów w nauczaniu języka angielskiego. Materiał opiewa tematy  zgodne z kalendarzem roku przedszkolnego.

 

Od nasionka do drzewa, czyli jak wychować młodego człowieka do wartościowego życia w społeczeństwie


Szkolenie dedykowane jest głównie Radom Pedagogicznym przede wszystkim szkół podstawowych 
i średnich różnego typu, ale z uwagi na fakt, iż dotyczy ono wartości uniwersalnych, mogą z niego skorzystać również przedszkola. Prowadzący pokazuje, jak przez zabawy, dramę i teatr można kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne. Szkolenie łączy wykład z elementami warsztatowymi, dzięki czemu  jest dynamiczne i angażuje uczestnków.

 

"Chciałabym z Państwem porozmawiać..."
czyli o budowaniu dobrych relacji z Rodzicami


Dobre relacje między nauczycielem a rodzicem dziecka to kluczowa kwestia, jeśli chcemy wspólnie dążyć do jak najlepszego funkcjonowania dziecka w codzienności przedszkolnej i nie tylko. Rodzice i nauczyciele powinni być partnerami skupionymi wokół wspólnego celu, ale jak to osiągnąć? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć na naszym szkoleniu. Ma ono charakter wykładu z panelem dyskusyjnym i elementami warsztatowymi.

Bum Bum Rurki  - szkolenie dla pedagogów

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jakie są nowoczesne metody pracy z utworami i zapisem nutowym - dla starszych dzieci, natomiast  dla młodszych dzieci przygotowane są gry muzyczne i karciane; w jaki sposób angażować uczniów podczas lekcji używając wszystkich dostępnych w klasie instrumentów; jak w 5 minut przygotować występ dzieci; jakie są podstawowe i zaawansowane zastosowania Bum Bum Rurek. Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy lubią muzykować lub mają bum bum rurki i nie wiedzą, co z nimi robić. 

Dziecko z Zespołem Aspergera w placówce ogólnodostępnej


Zespół Aspegrera to całościowe zaburzenie rozwoju co raz częściej diagnozowane u dzieci nie tylko w Polsce.  Zaburzenie to ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie tego dziecka w zespole klasowym i szkolnym. Jak prawidłowo zorganizować proces uczenia się ucznia z ZA?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu.

Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej
w przedszkolu i/lub szkole

​​
Zaburzenie integracji sensorycznej ma ogromny wpływ na zachowanie dzieci, które nie potrafią powiedzieć, dlaczego w sposób niezwykle gwałtowny reagują na bodźce, które inni po prostu lekceważą, albo czemu tak bardzo potrzebują stymulacji zupełnie obojętnej ich rówieśnikom. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu: "Niezgrane dziecko" - elementy  SI w  codziennej pracy nauczyciela.

Dziecko z trudnościami w zachowaniu w przedszkolu i/lub szkole


Zaburzenia w rozwoju emocjonalno-społecznym to problem, z którym boryka się co raz więcej dzieci i nauczycieli.

Czy znajdujące się pod naszą opieką dzieci są tylko niegrzeczne?
Co jest przyczyną tego, że dostrzegamy trudności w zachowaniu u co raz większej liczby dzieci? Jak zauważyć te trudności, jak je nazwać i gdzie szukać pomocy?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na organizowanym przez nas szkoleniu.

DobEdu Eliza Szeliga-Kraus, PL

© 2020 by DobEdu

Proudly created with Wix.com

ostatnia aktualizacja strony: 08.2020