Zespół Jakubowe muszelki oddaje w Wasze ręce i uszy:) swoją trzecią płytę – tym razem kolędową.

Dyrygent zespołu tak opowiada o płycie: Broniłem się zawsze przed takim pomysłem: przecież wszyscy nagrywają kolędy! Po cóż i my?! Ale kiedy jechaliśmy do Będzina na XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek po wygraniu małopolskich eliminacji, powiedziałem sobie, że jeśli zostaniemy jego laureatami, to musimy nagrać płytę kolędową. Słowo się rzekło. Taka historia. Za tymi kolędami i pastorałkami kryje się tyle emocji, wspomnień, spotkań, rozmów, wzruszeń… “Prószy biały śnieg” – pastorałka, którą poznałem dzięki moim harcerskim, krakowskim przyjaciołom. Nikt nie wiedział, skąd przyszła, kto jest jej autorem. A może teraz się odnajdzie? I wspomnienie pierwszego wykonania przez zespół dopiero co wymyślonej piosenki “Synu Cieśli” – ta radość dzieci ze wspólnego, żywiołowego śpiewania i grania! Dla takich chwil chce się żyć! Chce się tworzyć!

 

Zestaw zawiera płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci oraz książkę z tymi utworami w kolorowym zapisie nutowym na Bum Bum Rurki® i inne instrumenty w systemie Chroma Notes.

Spis utworów:

Gdy się Chrystus rodzi
Skrzypi wóz
Kołysanka dla Małego
O Gwiazdo Betlejemska
Chojka
Pastuszkowie, bracia mili
Gdy śliczna Panna
Synu cieśli
Prószy biały śnieg
Gore gwiazda
Gwiazda na wietrze
Pójdźmy wszyscy do stajenki

Posłuchaj Jakubowych Muszelek śpiewających Dzieciątku: „Anieli Cię przynieśli…” i przypomnij sobie, kiedy Święta pachniały Wigilią, choinka mieniła się kolorami, prezenty tarasowały do niej drogę, a wspólne kolędowanie radowało Twoje wielkie dziecięce serce!

 

Zestaw zawiera: płyta CD + książka

16 stron
format A5
oprawa miękka

Anieli Cię przynieśli książka+CD

38,00 złCena

DobEdu Eliza Szeliga-Kraus, PL

© 2020 by DobEdu

Proudly created with Wix.com

ostatnia aktualizacja strony: 04.2021