top of page

„DZIECIAKI WYSTĘPUJĄ” - zabawy z rytmem i instrumentacje na każdą okazję

Szkolenie oparte jest na podręczniku „Dzieciaki występują”, który powstał w wyniku współpracy mgr Elizy Szeliga-Kraus - pedagoga i autorki piosenek dla dzieci z mgr Dawidem Gackiem - pasjonatą muzycznym od wielu lat zajmującego się popularyzacją Bum Bum Rurek® na szkoleniach dla nauczycieli oraz w szkołach i przedszkolach podróżując po Polsce.
W czasie szkolenia nauczyciele poznają 11 piosenek na różne okazje, jak np. Dzień Ziemi, Dzień Rodziny, Dzień Babci, Dzień Dziadka,Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, a nawet urodziny. Do każdej z piosenek została opracowana instrumentacja oparta na rytmie, który uczestnicy (a później dzieci) poznają dzięki zabawom wprowadzającym (m.in.  granie na kubkach, czy gry sportowe). Dodatkowym atutem będą mini-inscenizacje tematyczne lub choreografie do każdej piosenki, które z powodzeniem będzie można wykorzystać w czasie występu.
Autorzy założyli, że rytmy będzie można wygrywać na tradycyjnych instrumentach (bębenek, tamburyn, marakasy, klawesy, janczary, trójkąt) oraz na Bum Bum Rurkach®, co daje nauczycielom wybór w zależności od posiadanej bazy i umiejętności dzieci. Warto nadmienić, że każdy rytm jest wykorzytany co najmniej w dwóch piosenkach, dzięki czemu ucząc dzieci raz - korzystamy dwa razy.

Please reload

bottom of page