top of page
dobedu od podszewki.png

Działając od 2014 roku zgromadziliśmy zespół specjalistów, którzy dzięki 
wiedzy i doświadczeniu wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie.

 

Zobacz, z kim możesz się spotkać w DobEdu.

eliza szeliga kraus szkolenia dobedu zajecia dla dzieci.jpg

Eliza Szeliga-Kraus

Dyrektor Centrum Edukacyjnego DobEdu, wykładowca, instruktor zajęć Klubik DobEdu

Spotkasz ją na autorskich szkoleniach dla nauczycieli, rodziców, ale także na zajęciach dla dzieci w "Klubiku DobEdu";

Swoją wiedzę zdobywała i pogłębiała w czasie magisterskich studiów pedagogicznych z zakresu Animacji Społeczno-Kulturalnej, Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim, jak również na studiach podyplomowych z zakresu informatyki oraz zarządzania placówkami oświatowymi. Ciągle poszukuje nowych wiadomości i umiejętności biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach (m.in. kurs Metody Ruchu Rozijającego Weroniki Sherborne I stopnia, kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej I i II stopnia).

Doświadczenie zyskała m.in. ucząc przez 8 lat w klasach młodszych szkoły podstawowej, prowadząc zajęcia taneczno-rytmiczne w przedszkolach, czy ucząc języka angielskiego dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Zainspirowało ją to do opracowania własnego programu wspierającego wszechstronny rozwój dziecka Muzyka-Ruch-Rozwój. Z czasem postanowiła założyć DobEdu, gdzie cały czas rozszerza i realizuje swój program na zajęciach z dziećmi oraz prowadząc liczne szkolenia dla nauczycieli w całej Polsce.

 

Prywatnie - spełniona mama Zuzanny i Kornela, którzy są jej nieustanną inspiracją do działania.

anna rattenbury dobedu musical english.j

Anna Rattenbury

Szkolenia z języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz Wydział Kulturoznawstwa Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1995-1997 z ramienia brytyjskiej organizacji charytatywnej VSO (Voluntary Service Overseas) miała okazję pracować w małej miejscowości Lishi, w prowincji Shanxi w Chinach jako metodyk w kolegium nauczycielskim, oraz nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu dla grupy składającej się z 40 (!) dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Praca z tak dużą grupą bez dostępu do jakichkolwiek materiałów (w mieście nie było ani jednego punktu ksero) była najlepszym treningiem kreatywności. Mając do dyspozycji papier, kredki, nożyczki i własny głos udało się osiągnąć zaskakujące efekty. W 2003 roku stworzyła  program Musical Babies - zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami multisensoryki dla  niemowląt od 6 miesiąca życia do 3 lat,  program Musical English dla dzieci w wieku 3-6 lat, oraz program nauki języka hiszpańskiego - Ninos Musicales.

Wierzy w nauczanie dzieci poprzez muzykę, ruch i całym ciałem, ponieważ język poznany poprzez piosenki, rymowanki i w sposób polisensoryczny jest niewymazywany z pamięci. Spełnia się kreatywnie poprzez projektowanie i tworzenie ręcznie robionych zabawek i pomocy sensorycznych EduSensory. Prywatnie mama dwóch córek, Julii (dorosłej) i Natashy (prawie dorosłej).

Michał_Łukowicz_szkolenia_DobEdu.jpg

Michał Łukowicz

Szkolenia humanistyczne i teatralne

Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz, doktorant na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współzałożyciel katowickiej grupy poetyckiej „Horyzont”, która w 2013 r. zadebiutowała książką poetycką „Reerekcja” nakładem Biblioteki Śląskiej, a w 2017 r. wydała drugi zbiorczy tom pt. „Bulgot”.

Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina amatorskiego i niezależnego (m.in. „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat” (2010), „Berhavert” (2011), „Dziewczyny i chłopacy” (2011), „Wilki złe” (2017)). Wraz z Andrzejem Królem, opiekunem Kawiarenki Literackiej chorzowskiego „Słowaka”, współtwórca serii spektakli Teatru Podziemnego Poezji Stanu Wojennego wystawianych od 10 lat m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie. Publikował w „Dwutygodniku.com”, „Opcjach”, „artPAPIERZE”, „Afroncie”, „Krytyce Literackiej”, „Akancie”, „Fabulariach”, a także na stronie „Odry”.

 

Od września 2019 r. współpracuje z Centrum Edukacyjnym DobEdu m.in. prowadząc szkolenia "Od nasionka do drzewa".

zdjęcie.png

Dorota Szulik

Szkolenia ogólnopedagogiczne, ekologiczne i logopedyczne

Ukończyła pedagogiczne studia licencjackie i magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe z logopedii w Tarnowskiej Szkole Wyższej. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W swojej pracy korzysta z wielu kursów, szkoleń i innych form podnoszących wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. Jednym z kursów, które szczególnie ceni w pracy zawodowej jest „Aktywne słuchanie muzyki według Batii Strauss” oraz szkolenia z oferty DobEdu – przecież to oczywiste:) Wciąż poszukuje nowych rozwiązań!
W 2009 roku rozpoczęła pracę jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i od początku swojej ścieżki zawodowej pracuje w rodzinnym Rybniku. Przez wiele lat prowadziła zajęcia logopedyczne z dziećmi wymagającymi wsparcia w zakresie rozwoju mowy. Od niedawna piastuje stanowisko wice-dyrektora. W pracy zawodowej szczególnie upodobała sobie tematykę ekologiczną oraz regionalną, którą próbuje „zarazić” wychowanków i nie tylko!


Prywatnie – żona i mama 6-letniej Adelki oraz prawie 4-letniego Artura. W życiu przyświeca jej motto: „Życie jest podróżą – nie wlecz się, tańcz!”, zaś w pracy zawodowej szczególnie bliskie są jej słowa Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

DobEdu_Anna_Gwozdz.jpg

Anna Gwóźdź

Szkolenie "Małe DobEdu"

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym. Ukończyła kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, chętnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach i warsztatach doskonalących. 
Prywatnie mężatka i matka dwóch córek: 9 letniej Anielki i 5 letniej Marysi.

W zawodzie nauczyciela pracuje od 10 lat, jest nauczycielem i wychowawcą w ZSP 
w Bestwinie. Preferuje aktywne metody nauczania. W swojej pracy zawodowej zawsze kierowała się i kieruje dobrem wychowania i wszechstronnym nauczaniem dzieci, 
mając na uwadze przygotowanie ich do samodzielnego i odpowiedzialnego życia.

Jest obowiązkowa, twórcza i konsekwentna, a w bezpośrednich kontaktach z dziećmi przyświecają jej wskazówki pedagogiki Janusza Korczaka „Daj dzieciom dobrą dolę, ich wysiłkom swą pomoc. Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, lecz najpiękniejszą".

dawid_edited.jpg

Dawid Gacek

Szkolenie Bum Bum Rurki

Absolwent AGH w Krakowie na kierunku inżynieria dźwięku. Entuzjasta życia, charyzmatyczny edukator, który od kilkunasty lat propaguje ideę zabawy z kolorowymi instrumentami wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na jego szkoleniach jest wesoło, inspirująco i energicznie. Smakosz kawy i pasjonat relacji, na których skupia się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

 

 

dobedu_karolina_wrobel.png

Karolina Wróbel

instruktor zajęć dla dzieci, szkolenie "Nauczanki DobEdu"

Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, licencjat na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika, magisterskie: pedagogika rewalidacyjna. Ukończyła kurs języka migowego I i II stopnia.

Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę w sali zabaw dla dzieci, gdzie pełniła funkcję animatora zabaw dziecięcych. Od 2013 roku pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowicach, gdzie przez 5 lat pełniła funkcję nauczyciela wychowania przedszkolnego, a od września 2018 pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. 
Prowadzi także zajęcia z wczesnego wspomagania oraz zajęcia rewalidacyjne.

W swojej pracy zawodowej stawia przede wszystkim na kształtowanie twórczości dziecka. Podkreśla, że każde dziecko posiada pewien potencjał twórczy, na którego poziom ma wpływ zaangażowanie wychowawców – rodziców, nauczycieli. Należy szanować spontaniczność dziecka, pozwalać na jego samodzielne i kreatywne działanie oraz unikać własnych zachowań, 
które mogłyby hamować dziecięcą ekspresję. W swojej pracy kieruje się dewizą Konfucjusza:
​„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Magdalena Grzeda DobEdu.jpg

Magdalena Grzęda

Szkolenia o tematyce psychologicznej i terapeutycznej

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trenerka kompetencji miękkich oraz terapeutka integracji sensorycznej. Od 2007 roku prowadzi warsztaty i programy rozwojowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Pracowała z dziećmi  i młodzieżą z trudnościami i zaburzeniami rozwojowymi oraz z ich rodzinami.

Od 2016 roku angażuje się w pracę z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju współpracując z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Przedszkolem Terapeutycznym Centrum Terapii Promitis. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. prowadząc terapię psychologiczną i terapię integracji sensorycznej oraz tworząc programy terapeutyczne.

Przez cztery lata wypełniała rolę koordynatora przedszkola terapeutycznego, gdzie zarządzała także pracą kadry nauczycieli i terapeutów. 
Swoją wiedzę pogłębiała na licznych szkoleniach o tematyce terapeutycznej, m.in. Kinezjologia Edukacyjna. Gimnastyka Mózgu wg. P.G. Dennisona (I i II stopień), czy kursach z zakresu pracy z osobami dotkniętymi autyzmem. 


Prywatnie mama Filipa i Ali, zafascynowana Self-Reg. Obecnie mieszka w Bukareszcie, gdzie nie ustaje w rozwoju, ale jednocześnie znajduje czas na swoją pasję, jaką są podróże i odkrywa piękno kraju Drakuli.

dorota (002).gif

Dorota Nowak

Szkolenie "Małe DobEdu"

Ukończyła pedagogiczne studia magisterskie oraz studia podyplomowe w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 Absolwentka studiów podyplomowych "Oligofrenopedagogika- edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną" w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, kursu kwalifikacyjnego: "Organizacja i Zarządzanie Oświatą" oraz wielu innych kursów, m.in.: "Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne- poziom I", "Terapii behawioralnej dzieci i młodzieży ze spektrum Autyzmu", "Kinezjologii Edukacyjnej Brain Gym Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison", "Handle".

Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała w 2009 roku, najpierw jako animator w sali zabaw dla dzieci, a potem jako nauczyciel - wychowawca w grupie przedszkolnej w Niepublicznym Przedszkolu Twórczym "ToTu" z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, gdzie pracuje do dziś.  Przez ponad 5 lat pracowała również na stanowisku wice-dyrektora przedszkola.

Praca z dziećmi daje jej wiele radości, a ich postępy motywują ją do ciągłego rozwoju i utwierdzają w przekonaniu, że jej codzienny wysiłek ma sens. Poza pracą z najmłodszymi ceni sobie również pracę z dorosłymi, podczas której może rozwijać swoje umiejętności trenerskie.   

bottom of page