mgr Eliza Szeliga-Kraus

prowadzi autorskie szkolenia dla nauczycieli, rodziców, a także koordynuje i prowadzi autorskie zajęcia dla dzieci "Klubik DobEdu"; założycielka i właścicielka DobEdu

Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w zakresie Animacji Społeczno-Kulturalnej, a także Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego. 
Absolwentka m.in. kursu Metody Ruchu Rozijającego Weroniki Sherborne I stopnia, kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej I i II stopnia oraz studiów podyplomowych na kierunku Informatyka i Technologie Informatyczne dla nauczycieli.

Przez osiem lat pracowała jako jest nauczyciel kształcenia zintegrowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowicach obok Bielska-Białej. Twórczyni autorskiego programu zajęć taneczno-rytmicznych dla dzieci w wieku przedszkolnym, który miała okazję realizować w Niepublicznym Przedszkolu  TOTU w Cieszynie. Przez cztery lata uczyła też języka angielskiego dzieci w wieku od 1 do 6 lat metodą „Musical Babies”. 

Autorka programu Muzyka-Ruch-Rozwój, w ramach którego jak dotąd powstały trzy projekty muzyczno-ruchowe: Poruszanki DobEdu (Bumbumkowe poruszanki 2013), Nauczanki DobEdu (Bumbumkowe nauczanki 2016) oraz Małe DobEdu (2019).

W 2014 roku założyła DobEdu, żeby poprzez dzielenie się z nauczycielami swoimi pomysłami i pracę z maluchami, wspierać rozwój dzieci od żłobka po edukację wczesnoszkolną. W 2019 roku postanowiła pójść krok dalej i utworzyć niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli - Centrum Edukacyjne DobEdu. Placówka uzyskała wstępną akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty i rozpoczęła działalność 12 września 2019 r. 


Założycielka "Klubiku DobEdu" (2016) dla dzieci w wieku od 15 miesiąca życia do 4 lat, którego spotkania odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie. Początkowo w ramach klubiku dzieci korzystały z zajęć adaptacyjnych przygotowujących do przedszkola. Obecnie w klubiku spotykają się nie tylko przyszłoroczne przedszkolaki, ale także maluszki, które od swoich pierwszych kroków mogą korzystać z zajęć "InteGratki" opartych na jej pomysłach, które z radością prowadzi.

 

Prywatnie - spełniona mama Zuzanny i Kornela, którzy są jej nieustanną inspiracją do działania.

mgr Katarzyna Furczyk

w DobEdu prowadzi zajęcia adaptacyjne i integratki dla dzieci, jak również administruje sprawami biurowymi

Studia licencjackie ukończyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalność przedszkolna i wczesnoszkolna, a magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Pedagogika, specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. 
 

W DobEdu pracuje od października 2017 roku z pasją prowadząc zajęcia adaptacyjne oraz Integratki, a od jesieni 2018 zajmuje się również sprawami biurowymi w zakresie organizacji szkoleń i zajęć.

Zwolenniczka spędzania wolnego czasu aktywnie, najlepiej w górach lub na rowerze.

Zawsze z uśmiechem na twarzy. 

W pracy z dziećmi kieruje się zasadą zaczerpniętą z Dekalogu nauczyciela wg Marii Montessori "Zawsze traktuj dziecko z szacunkiem i miłością. Obdarzaj go tym, co masz najlepsze i wszystkim najlepszym, czym dysponujesz". 

Praca w Klubiku daje jej możliwość rozwoju, zdobywania doświadczenia oraz utwierdza w przekonaniu, że wybrała odpowiednią drogę rozwoju. 

mgr Anna Rattenbury

w DobEdu prowadzi autorskie szkolenia „Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury”

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz Wydział Kulturoznawstwa Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1995-1997 z ramienia brytyjskiej organizacji charytatywnej VSO (Voluntary Service Overseas) miała okazję pracować w małej miejscowości Lishi, w prowincji Shanxi w Chinach jako metodyk w kolegium nauczycielskim, oraz nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu dla grupy składającej się z 40 (!) dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Praca z tak dużą grupą bez dostępu do jakichkolwiek materiałów (w mieście nie było ani jednego punktu ksero) była najlepszym treningiem kreatywności. Mając do dyspozycji papier, kredki, nożyczki i własny głos udało się osiągnąć zaskakujące efekty. W 2003 roku stworzyła  program Musical Babies - zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami multisensoryki dla  niemowląt od 6 miesiąca życia do 3 lat,  program Musical English dla dzieci w wieku 3-6 lat, oraz program nauki języka hiszpańskiego - Ninos Musicales.

Wierzy w nauczanie dzieci poprzez muzykę, ruch i całym ciałem, ponieważ język poznany poprzez piosenki, rymowanki i w sposób polisensoryczny jest niewymazywany z pamięci. Spełnia się kreatywnie poprzez projektowanie i tworzenie ręcznie robionych zabawek i pomocy sensorycznych EduSensory. Prywatnie mama dwóch córek, Julii (dorosłej) i Natashy (prawie dorosłej).

mgr Anna Gwóźdź

w DobEdu prowadzi szkolenie "Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci"

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach 
na kierunku nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym. Ukończyła kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, chętnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności 
poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach i warsztatach doskonalących. 
Prywatnie mężatka i matka dwóch córek: 9 letniej Anielki i 5 letniej Marysi.

W zawodzie nauczyciela pracuje od 10 lat, jest nauczycielem i wychowawcą w ZSP 
w Bestwinie. Preferuje aktywne metody nauczania. W swojej pracy zawodowej zawsze kierowała się i kieruje dobrem wychowania i wszechstronnym nauczaniem dzieci, 
mając na uwadze przygotowanie ich do samodzielnego i odpowiedzialnego życia.

Jest obowiązkowa, twórcza i konsekwentna, a w bezpośrednich kontaktach z dziećmi przyświecają jej wskazówki pedagogiki Janusza Korczaka „Daj dzieciom dobrą dolę, ich wysiłkom swą pomoc. Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, lecz najpiękniejszą".

mgr Monika Krupa

w DobEdu prowadzi autorskie szkolenia

Absolwentka 5-letnich studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, specjalność: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, które ukończyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczestniczka wielu kursów z zakresu pedagogiki i psychologii.
 

Od 2004 roku lat nauczyciel wychowania przedszkolnego, lektor j. angielskiego, trener warsztatów teatralnych. Od 2012 r. prócz pracy w grupie przedszkolnej pełni funkcję dyrektora ds. pedagogicznych w Niepublicznym Przedszkolu "Złota Rybka" w Bibicach.
 

Nie boi się rozmawiać o sprawach trudnych i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, którą wciąż poszerza m.in. poprzez lektury z zakresu psychologii, czy szkolenia. Na swoim koncie ma autorskie szkolenia i wykłady dla rodziców pt. "Mamo, tato o co Wam chodzi?".

Ma wiele pasji, w tym literackie. Autorka tekstów epickich, a także scenariuszy okolicznościowych, które zostały zebrane i opublikowane w książce pt. "Scanariusze przedstawień teatralnych dla dzieci".

Prywatnie właścicielka 4 koni, 2 psów i 3 kotów. Pasjonatka jeździectwa, książek oraz pytania "dlaczego?".

mgr Dorota Nowak

w DobEdu prowadzi szkolenia "Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci"

Ukończyła pedagogiczne studia magisterskie oraz studia podyplomowe w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 Absolwentka studiów podyplomowych "Oligofrenopedagogika- edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną" w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, kursu kwalifikacyjnego: "Organizacja i Zarządzanie Oświatą" oraz wielu innych kursów, m.in.: "Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne- poziom I", "Terapii behawioralnej dzieci i młodzieży ze spektrum Autyzmu", "Kinezjologii Edukacyjnej Brain Gym Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison", "Handle".

Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała w 2009 roku, najpierw jako animator w sali zabaw dla dzieci, a potem jako nauczyciel - wychowawca w grupie przedszkolnej w Niepublicznym Przedszkolu Twórczym "ToTu" z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, gdzie pracuje do dziś.  Przez ponad 5 lat pracowała również na stanowisku wice-dyrektora przedszkola.

Praca z dziećmi daje jej wiele radości, a ich postępy motywują ją do ciągłego rozwoju i utwierdzają w przekonaniu, że jej codzienny wysiłek ma sens. Poza pracą z najmłodszymi ceni sobie również pracę z dorosłymi, podczas której może rozwijać swoje umiejętności trenerskie.   

mgr Izabela Krzemińska-Woźniak

w DobEdu prowadzi autorskie szkolenia o tematyce terapeutycznej

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie przez 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika.

 

Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu", by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym, Centrum Edukacyjnym oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „To Tu”, gdzie zajmuje się diagnozą zaburzeń rozwojowych i prowadzi gabinet SI.

 

Szczęśliwa mama Antoniny, Entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe i innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości”! 

mgr Michał Łukowicz

w DobEdu prowadzi autorskie szkolenia o tematyce humanistycznej

Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz, doktorant na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współzałożyciel katowickiej grupy poetyckiej „Horyzont”, która w 2013 r. zadebiutowała książką poetycką „Reerekcja” nakładem Biblioteki Śląskiej, a w 2017 r. wydała drugi zbiorczy tom pt. „Bulgot”.

Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina amatorskiego i niezależnego (m.in. „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat” (2010), „Berhavert” (2011), „Dziewczyny i chłopacy” (2011), „Wilki złe” (2017)). Wraz z Andrzejem Królem, opiekunem Kawiarenki Literackiej chorzowskiego „Słowaka”, współtwórca serii spektakli Teatru Podziemnego Poezji Stanu Wojennego wystawianych od 10 lat m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie. Publikował w „Dwutygodniku.com”, „Opcjach”, „artPAPIERZE”, „Afroncie”, „Krytyce Literackiej”, „Akancie”, „Fabulariach”, a także na stronie „Odry”.

 

Od września 2019 r. współpracuje z Centrum Edukacyjnym DobEdu m.in. prowadząc szkolenia "Wychowanie do wartosci przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych".

Please reload

DobEdu Eliza Szeliga-Kraus, PL

© 2017 by DobEdu

Proudly created with Wix.com

ostatnia aktualizacja strony: 07.2020