top of page

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców
"Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci"

małe_dobedu_szkolenie_dobedu.jpg

"Małe DobEdu - najprostsze zabawy dla dzieci" to już trzecia odsłona autorskiego programu mgr Elizy Szeligi-Kraus, "Muzyka – Ruch – Rozwój: program wieloaspektowego wspierania rozwoju dzieci poprzez ruch i muzykę". Zamysłem autorki było tym razem stworzenie jak najprostszych zabaw dla dzieci. W czasie warsztatów uczestnicy poznają ponad 20 zabaw rozwijających dla dzieci, w tym:

  • ruchowe zabawy dywanowe

  • proste tańce

  • wierszyki-pokazywanki.

Z uwagi na to, że zabawy są bardzo proste, propozycje z płyty "Małe DobEdu" nie wymagają obszernego objaśnienia przed wprowadzeniem ich w grupie. Dzięki temu, niewielkim nakładem czasu, serwujemy dzieciom dużą porcję dobrej, rozwijającej zabawy. Program "Małe DobEdu" jest odpowiedzią na zgłaszaną przez nauczycieli potrzebę powstania takich zabaw dla najmłodszych, gdzie nie będzie trzeba wszystkiego upraszczać i dostosowywać. "Małe DobEdu" sprawdzi się idealnie w grupach żłobkowych i wczesoprzedszkolnych, jednak nie tylko. W czasie szkolenia uczestnicy poznają różne możliwości realizacji tej samej zabawy, co sprawia, że każdą piosenkę i wierszyk można z powodzeniem wdrożyć w starszych grupach przedszkolnych, a większość również w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Tematyka zabaw jest bliska dzieciom, spora część związana jest z naśladowaniem zwierząt, mamy tu również zabawę na powitanie, przypominającą o podstawowych zasadach, zabawę z chustą animacyjną, pełzanki, zabawy pomagające utrzymać dyscyplinę.

W ramach szkolenia, jako materiał uzupełniający, uczestnicy zostają zapoznani z przykładowym scenariuszem zajęć otwartych z udziałem rodziców, który zawiera garść dodatkowych inspiracji.

Warsztaty polecamy osobom z poczuciem humoru, lubiącym dobrą zabawę, w tym:

  • nauczycielom przedszkola

  • wychowawcom żłobkowym

  • nauczycielom pracującym z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych

jak również poszukującym inspiracji:​

  • nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej,

  • pedagogom i terapeutom

  • rodzicom chcącym wspomagać rozwój swojego dziecka


Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie potwierdzające jego uczestnictwo w warsztatach.

Cena warsztatów zazwyczaj mieści się w granicach 180 zł/os.
(w cenie płyta CD "Małe DobEdu", książeczka zapisem nutowym* i opisem zabaw, przykładowy scenariusz zajęć otwartych w żłobku lub przedszkolu oraz program „Muzyka – Ruch – Rozwój…” w wersji elektronicznej)

Czas trwania: około 5 godzin dydaktycznych

 

prowadzenie: mgr Eliza Szeliga-Kraus, mgr Dorota Nowak, mgr Katarzyna Sternat
 


*Płyta i przewodnik "Małe DobEdu" dostępne są wyłącznie dla uczestników warsztatów i nie ma możliwości zakupienia tych materiałów inną drogą. 

Informacje o terminach i zapisy na najbliższe szkolenia zawsze w zakładce Kalendarz szkoleń.

Jeśli w naszym kalendarzu szkoleń nie ma interesującej Państwa daty, proszę zgłosić chęć udziału w szkoleniu.

Jeśli wybranej przez Ciebie miejscowości  nie ma w zakładce "najbliższe szkolenia"

To szkolenie można również zamówić w ramach doskonalenia Rady Pedagogicznej.

W przypadku małych placówek lub kilku osób chętnych z danej placówki, możliwe jest zorganizowanie szkolenia otwartego dla osób z zewnątrz z korzystną ceną dla własnych nauczycieli.

 

Chcesz poznać konkretną ofertę dla placówek? Wyślij zapytanie.

bottom of page