top of page

Znamy laureatów wyzwania literackiego "Twórcze lato"

Wakacje to najczęściej czas relaksu i wytchnienia. Odpoczywamy na urlopach, podróżujemy. Są też tacy, którzy czekają na lato i podejmują różne wyzwania, dzięki którym mogą rozwinąć swoje umiejętności. Do nich właśnie skierowaliśmy akcję "Twórcze lato - książka pełna opowieści". Zadaniem uczestników akcji było napisanie tekstu o DobEduszkach, czyli wesołych stworkach.

Rozpoczęliśmy ją w naszej facebookowej grupie DobEdu - nauczyciele z pasją. Tam powstały charakterystyki bohaterów, po czym uczestnicy mieli kilka tygodni na poruszenie swojej wyobraźni.Opowiadania napisane wierszem i prozą czytaliśmy z ogromną przyjemnością. Bardzo DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za zaangażowanie, za poświęcenie swojego wakacyjnego czasu. Gratulujemy podjęcia i ukończenia tego twórczego wyzwania!


Nie można było nagrodzić w równym stopniu wszystkich tekstów, ale zapewniamy, że żaden się nie zmarnuje (ale o tym innym razem).

Poziom prac był bardzo wysoki, a wymyślone historyjki o DobEduszkach niezwykłe i ciekawe, często zaskakujące i zabawne. Ostatecznie udało nam się wybrać 6 opowiadań, które uzyskały najwyższą ilość punktów:


O DobEduszkach i dobrych serduszkach, autor: Kamila Piecowska

Morska przygoda, autor: Kamila Piecowska

Portal Planety Ziemi, autor: Karolina Lubiejewska

W przyjaźni siła, autor: Ewa Banul

Elastyczna Ela i przygotowania do konkursu, autor: Dorota Szulik

Marzenie Dyzia, autor: Kamil Wyrzykowski


GRATULUJEMY LAUREATOM!


Co teraz?

Teraz wszyscy uczestnicy dostaną certyfikaty z podziękowaniem za udział oraz e-book ze zbiorem opowiadań wypracowanych przez wszystkich uczestników w ramach wyzwania. Ponadto do Laureatów trafią nasze DobEduszki - ręcznie wykonane i numerowane maskotki, które zaprojektowała i uszyła Eliza Szeliga-Kraus.Ale to nie koniec!

Jesienią zajmiemy się zilustrowaniem wyróżnionych tekstów i wtedy wszyscy poznacie przygody DobEduszków w publikacji książkowej!


Tymczasem przypominamy, że

"Twórcze lato" - wyzwanie drugie - nadal trwa!!!

W sierpniu rozwijamy się plastycznie i jeszcze można skorzystać z tej okazji. Zapraszamy! Więcej szczegółów tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy za udział i gratulujemy zapału i kreatywności każdemu uczestnikowi pierwszego wakacyjnego wyzwania DobEdu.


4 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Unknown member
Aug 27, 2020

Jest mi niezmiernie miło, że moje opowiadanie zostało wyróżnione <3. Bardzo dziękuję i już nie mogę się doczekać publikacji książkowej :).

Pozdrawiam ;*

Like

Unknown member
Aug 24, 2020

Bardzo mi miło, że znalazłam się w zacnym gronie laureatów :-) dziękuję serdecznie - czuję się zaszczycona a i nie ukrywam bardzo szczęśliwa :-)

Like

Unknown member
Aug 22, 2020

Pani opowiadanie też było świetne! Wybór był na tyle trudny, że koniec końców przyznawaliśmy niezależnie punkty za kilka elementów. Pani też gratulujemy obiecując, że nic się nie zmarnuje😊

Like

Unknown member
Aug 22, 2020

Gratulacje dla laureatów. Szkoda, że mi się nie udało :(

Like
bottom of page