top of page

Znamy laureatów wyzwania literackiego "Twórcze lato"

Wakacje to najczęściej czas relaksu i wytchnienia. Odpoczywamy na urlopach, podróżujemy. Są też tacy, którzy czekają na lato i podejmują różne wyzwania, dzięki którym mogą rozwinąć swoje umiejętności. Do nich właśnie skierowaliśmy akcję "Twórcze lato - książka pełna opowieści". Zadaniem uczestników akcji było napisanie tekstu o DobEduszkach, czyli wesołych stworkach.

Rozpoczęliśmy ją w naszej facebookowej grupie DobEdu - nauczyciele z pasją. Tam powstały charakterystyki bohaterów, po czym uczestnicy mieli kilka tygodni na poruszenie swojej wyobraźni.Opowiadania napisane wierszem i prozą czytaliśmy z ogromną przyjemnością. Bardzo DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za zaangażowanie, za poświęcenie swojego wakacyjnego czasu. Gratulujemy podjęcia i ukończenia tego twórczego wyzwania!


Nie można było nagrodzić w równym stopniu wszystkich tekstów, ale zapewniamy, że żaden się nie zmarnuje (ale o tym innym razem).

Poziom prac był bardzo wysoki, a wymyślone historyjki o DobEduszkach niezwykłe i ciekawe, często zaskakujące i zabawne. Ostatecznie udało nam się wybrać 6 opowiadań, które uzyskały najwyższą ilość punktów:


O DobEduszkach i dobrych serduszkach, autor: Kamila Piecowska

Morska przygoda, autor: Kamila Piecowska

Portal Planety Ziemi, autor: Karolina Lubiejewska

W przyjaźni siła, autor: Ewa Banul

Elastyczna Ela i przygotowania do konkursu, autor: Dorota Szulik

Marzenie Dyzia, autor: Kamil Wyrzykowski


GRATULUJEMY LAUREATOM!


Co teraz?

Teraz wszyscy uczestnicy dostaną certyfikaty z podziękowaniem za udział oraz e-book ze zbiorem opowiadań wypracowanych przez wszystkich uczestników w ramach wyzwania. Ponadto do Laureatów trafią nasze DobEduszki - ręcznie wykonane i numerowane maskotki, które zaprojektowała i uszyła Eliza Szeliga-Kraus.Ale to nie koniec!

Jesienią zajmiemy się zilustrowaniem wyróżnionych tekstów i wtedy wszyscy poznacie przygody DobEduszków w publikacji książkowej!


Tymczasem przypominamy, że

"Twórcze lato" - wyzwanie drugie - nadal trwa!!!

W sierpniu rozwijamy się plastycznie i jeszcze można skorzystać z tej okazji. Zapraszamy! Więcej szczegółów tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy za udział i gratulujemy zapału i kreatywności każdemu uczestnikowi pierwszego wakacyjnego wyzwania DobEdu.


bottom of page