top of page

Prezent dla babci i dziadka, który może wykonać każde dziecko

prezent dla babci i dziadka

Dzieci są niewątpliwie największymi artystami i twórcami w sercach swoich babć i dziadków. Dlatego warto skorzystać z ich naturalnej kreatywności, aby własnoręcznie stworzyły wyjątkowe, pełne miłości prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Oto kilka pomysłów na podarunki, które przedszkolaki mogą wykonać samodzielnie.


1. Płócienna torba z rysunkiem.

Dla babci, która zawsze ma mnóstwo rzeczy do przeniesienia, idealnym prezentem będzie płócienna torba z rysunkiem jej wnuczka lub wnuczki. Niech maluch użyje kolorowych farb lub niespieralnych mazaków do stworzenia wyjątkowego dzieła sztuki na torbie.


2. Fantazyjny kubek.

Dziadkowie uwielbiają herbatę czy kawę. A co jeśli dodatkowo mogą delektować się nią z kubka ozdobionego przez swoje ukochane wnuczki i wnuków? Użyjcie markerów do porcelany i białego kubka — małe dzieło sztuki gotowe!


3. Magnes na lodówkę.

Prosta, ale urocza kompozycja z tektury, kolorowego papieru czy gotowych kształtów przyklejona do samoprzylepnego magnesu stanie się wspaniałą dekoracją lodówki dziadków. Łącząc różne elementy, nawet maluch może wykonać niepowtarzalne arcydzieło.


4. Zakładka do książki.

Dla dziadka czy babci, którzy uwielbiają czytać, zakładka do książki stworzona własnoręcznie przez przedszkolaka to prezent pełen osobistego uroku. Tu podobnie – wystarczy kolorowy papier, naklejki czy nawet małe rysunki - i gotowe!


5. Ozdobna ramka ze zdjęciem.

Wystarczy prosta ramka i nieco fantazji. Ramkę można przygotować np. z tektury, szpatułek aptecznych lub kupić gotową, prostą ramkę. Niech maluch ozdobi ją koralikami, elementami przyklejanymi na plastelinie czy naklejkami. Dodajcie wspólne zdjęcie - gotowy prezent, który trafi prosto do serca dziadka czy babci.


6. Lampion ze słoika.

Ciepłe światło lampionu wykonanego ze słoika z pewnością rozjaśni wieczory dziadków. Maluch może pomalować słoik klejem typu magic, a później obtoczyć np. w kokosie, brokacie lub przykleić do słoika jakieś ozdoby, a do środka włożyć małą świeczkę.


7. Breloczek z wytwornym akcentem.

Małe rączki poradzą sobie świetnie z wykonaniem breloczka. Może to być zalaminowany rysunek, utwardzone dzieło z modeliny lub kompozycja koralików na sznurku. W ten sposób przedszkolak może wykonać jedyny w swoim rodzaju breloczek.


8. Dla babci kwiatki, dla dziadka kapcie.

Dla babci małym słoiku dzieci mogą posadzić sadzonki sukulentów (są też dostępne gotowe sadzonki tego typu, wówczas dzieci ozdabiają słoik). W słoiku można też posadzić kiełki lub umieścić wykonane dowolną techniką kwiaty.


Dla dziadka kupujemy białe, hotelowe kapcie, na których dzieci mogą wykonać fantazyjne rysunki (najprostsze kapcie tego typu zwykle kosztują 2-5zł za parę).


Do tych ostatnich podarunków dzieci mogą dołączyć krótki wierszyk:

Dla babci kwiatki, dla dziadka kapcie, bo bardzo kocham dziadka i babcię!

Każdy z tych pomysłów to nie tylko prezent, ale także wyraz uczuć i twórczej energii najmłodszych członków rodziny. Niech te prezenty będą wyjątkowe tak, jak relacje między pokoleniami.


A jakie prezenty Wy planujecie z dziećmi?

Podziel się w komentarzu.

3 Comments


Unknown member
Feb 08

Korzystając z inspiracji moje maluchy w tym roku tworzyły magnesy na lodówkę, na których odbijały swoje paluszki na kształt serduszka ❤️

Zapakowane razem z pudełeczkiem na ciasteczka prezentowały się pięknie ☺️

Like

Unknown member
Feb 08

Like
Unknown member
Feb 08
Replying to

Ale cudeńka❤️ Wspaniałe prezenty, gratulacje!🫶 Cieszę się, że mogłam podrzucić inspirację🤗

Like
bottom of page