top of page

Proste w przygotowaniu zabawy z piaskiem - kreatywna rozrywka na słoneczne dni!

Zaktualizowano: 27 lip 2023

Wakacje to woda i... piasek oczywiście!

Zabawy z piaskiem

Zabawy z piaskiem są jednymi z najbardziej uwielbianych przez dzieci. Piasek oferuje wiele możliwości do twórczej rozrywki na świeżym powietrzu.


Oto kilka prostych w przygotowaniu propozycji zabaw z piaskiem, które dzieci pokochają:

  1. Zabawa w odkopywanie skarbów: W przedszkolnej piaskownicy ukryj przed zajęciami małe skarby, np.: plastikowe jajka niespodzianki w środku których będą ukryte koraliki, po zakończonej zabawie dzieci mogą odpoczywając na kocykach nawlekać korale. Skarbami mogą też być foremki, z których później powstaną budowle.

  2. Kuchnia z piasku: Zorganizujcie swoistą "kuchnię" z piasku, gdzie dzieci mogą przygotowywać smakołyki, np. piaskowe ciastka czy zupy. Wspólnie z przedszkolakami zaplanuj strategiczne miejsca: stół, ladę, piec - wykorzystując przestrzeń piaskownicy. Wasza kuchnia może zamienić się w prawdziwą restaurację! A może tuż obok powstanie lodziarnia! Dzieci będą robić w niej "lody" z piasku, polewać je "syropami" i podawać je swoim kolegom i koleżankom.

  3. Tory dla samochodów i kolejek: Utwórzcie w piasku małe tory, po których dzieci mogą przesuwać samochodziki, pociągi czy inne pojazdy.

  4. Projektanci ogrodów: Wykorzystajcie kamienie, patyczki i kwiaty zebrane na spacerze, aby dzieci mogły stworzyć swoje kolorowe „ogródki” w piaskownicy.

  5. Zabawa w odkrywców: Przygotujcie na podwórku tacki plastikowe lub pudełka po butach, na ich dnie możesz dać rysunki dzieci uzbierane w ciągu roku szkolnego, następnie pokryj je niewielką warstwą suchego piasku z piaskownicy. Dzieci za pomocą pędzla będą odkrywać obrazki, zgadywać co znajduje się na rysunku.

Przedstawione zabawy nie tylko dostarczą mnóstwo radości, ale również wpłyną na wyobraźnię i naukę współpracy. Poprzez eksperymentowanie z różnymi materiałami, przedszkolaki rozwijają zdolności motoryczne i poznają świat w ciekawy i kreatywny sposób.


W takim razie, chyba nie ma na co czekać? Do dzieła :)!

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page