top of page

Proste w przygotowaniu zabawy z użyciem wody – kreatywna rozrywka w słoneczne dni!

Wakacje w przedszkolu to wyjątkowy czas, pełen radości, zabaw i wspaniałych przygód dla najmłodszych. Dla wielu przedszkolaków jest to pierwszy raz, gdy mogą cieszyć się beztroską atmosferą wakacji w towarzystwie swoich przyjaciół i opiekunów. To idealny moment, aby zaoferować im zabawę i ciekawe aktywności z wykorzystaniem wody na świeżym powietrzu.


Zabawy z wodą są doskonałym sposobem na ochłodzenie się podczas gorących dni, a jednocześnie zapewniają mnóstwo możliwości eksperymentowania. Oto kilka łatwych do przygotowania i angażujących zabaw na lato:

  1. Zabawa w wodne malowanie: Daj dzieciom pędzle, gąbki lub spraye do malowania, a następnie pozwól im "malować" chodnik lub płoty przy użyciu wody. To zabawa bez bałaganu, a daje dzieciom możliwość wyrażania swojej kreatywności.

  2. Zawody w przenoszeniu wody: Ustaw dwa pojemniki z wodą (np. kubełki) w pewnej odległości od siebie. Dzieci muszą użyć kubeczków lub gąbek, aby przetransportować jak najwięcej wody z jednego pojemnika do drugiego w określonym czasie.

  3. Gra w wyścigi z wodnymi balonami: Dzieci mogą przenosić balony wodne na łyżkach, dłoniach lub na łyżeczkach, nie upuszczając ich.

  4. Wodne kolorowanki: Narysuj kredą różne kształty: domy, kwiaty, figury geometryczne itp. Poproś dzieci aby środek pomalowały wodą przy użyciu pędzla.

  5. Myjnia samochodowa: Zabierz z przedszkolnej sali samochodziki, które będą nadawać się do zabaw na podwórku. Kredą narysuj drogi, a może nawet i całe miasto! Teraz pozwól dzieciom na zabawę, samochody mogą trafiać na przeszkody z błota lub stworzonej przez Was wcześniej masy plastycznej, która będzie je imitować. Najważniejsze, aby na końcu zabawy były one... brudne! Następnie przygotuj myjnie samochodową, będziesz potrzebować trzy pojemniki: z wodą (płukanie wstępne), z wodą i mydłem (mycie zasadnicze) i znów wodą (spłukiwanie), a na końcu ściereczki (suszenie). Świetna i dłuuuuga zabawa gwarantowana!

Pamiętajcie, że wakacje to czas na czerpanie radości z dziecięcej wyobraźni i aktywności. Dajcie dzieciom swobodę i zachęćcie do kreatywnego myślenia stwarzając warunki do świetnej zabawy. Wasze przedszkolaki na pewno zapamiętają te wakacyjne chwile na długo i z uśmiechem wspomną czas spędzony w przedszkolu!


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page