top of page
20210827_160325_edited.jpg

Wróć do oferty szkoleń

 Osiągnij
cele edukacyjne
ucząc przez zabawę!

Szkolenie online, które pomoże Ci zaangażować dzieci
w zabawy muzyczno-ruchowe pomagające opanować treści z podstawy programowej. 

Prowadząca przekazała w sposób jasny i niezwykle interesujący propozycje zabaw i ruchów do każdej z piosenek. Poza pięknym głosem i miłą aparycją prowadząca pochwaliła się wiedzą metodyczną i merytoryczną w pracy z dziećmi, przedstawiła różne rozwiązania, pomysły na każdą z piosenek, były to bardzo konkretne przykłady.

 

(Mariola, nauczycielka pracująca w przedszkolu)

Będę polecać szkolenie, podoba mi się sposób nauczania trudnych zagadnień - jak znajomość miesięcy, pór roku, czy samogłosek.

 

(Sylwia, nauczycielka pracująca w przedszkolu)


Super szkolenie! Świetnie się podczas niego bawiłam. Wzbogaciłam swój warsztat pracy o bardzo ciekawe, nowe pomysły na zajęcia.

 

(Małgorzata, nauczycielka pracująca w szkole specjalnej)

Szkolenie online
„Nauczanki DobEdu: muzyczno-ruchowe zabawy edukacyjne”
 • nagranie wideo 120 minut;

 • płyta CD lub playlista online (wersje wokalne i instrumentalne), 

 • książka z opisem zabaw i zapisem nutowym (cele każdej zabawy, propozycja realizacji w grupie młodszej i starszej, akordy kolorowe nuty w systemie chroma notes®) w wersji drukowanej lub pdf;

 • dodatkowe materiały (pdf) do wykorzystania na zajęciach;

 • możliwość fakturowania na przelew dla placówek publicznych.;

 • certyfikat uczestnictwa wydany przez akredytowaną placówkę, potwierdzający Twoją kompetencję.

 • dostęp online na 120 dni od chwili aktywacji;

 • opcja uzyskania darmowego dostępu na dodatkowe 90 dni;

 • możliwość dołączenia do grupy, gdzie można uzyskać dodatkowe wsparcie dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy z Nauczankami DobEdu.

cena zależnie od opcji:
135 - 155 zł

Obejrzyj
fragment szkolenia

Twoi podopieczni potrzebują ciekawych i angażujących zajęć, które pomogą im opanować kluczowe treści edukacyjne? Teraz możesz je zorganizować z łatwością!

Często zabawy dla dzieci szybko się nudzą, a ty w natłoku codziennych obowiązków masz ograniczony czas, aby je opracować i przygotować niezbędne pomoce do ich przeprowadzenia. To frustrujące, prawda?


Innowacyjne szkolenie „Nauczanki DobEdu” w przystępnej wersji online to skarbnica zabaw opartych na ruchu i muzyce. Dzięki nim dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale także uczą ważnych treści, takich jak kolejność miesięcy, dni tygodnia, zasady zachowania, czy samogłoski. Nie trać więcej czasu na poszukiwanie zabaw - z nami osiągniesz cel szybko i efektywnie!

nauczanki dobedu nauka przez zabawe kwadrat1.png
Lepsze efekty

Pokażę Ci zabawy, na których już blisko trzy tysiące nauczycieli wypracowało wyższe wyniki edukacyjne u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (w tym także dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych).

Metody zastosowane w programie dobrałam tak, by angażowały zarówno wzrokowców, słuchowców jak i ruchowców. Uniwersalne treści sprawiają, że z powodzeniem wykorzystasz je w pracy bez względu na realizowany program, a dzięki gotowym propozycjom modyfikacji dostosujesz je do każdej grupy wiekowej.

Na wyciągnięcie ręki

Na szkoleniu dostaniesz zabawy gotowe do wprowadzenia od zaraz, bez czasochłonnych przygotowań, czy wyszukanych pomocy.

 

Nie musisz też posiadać specjalnych umiejętności muzycznych czy ruchowych. Zabawy są dostępne dla wszystkich nauczycieli, bez względu na ich doświadczenie w tych dziedzinach. Po ukończeniu szkolenia masz wszystko, czego potrzebujesz, by zabawa stała się efektywną nauką.

Rozwijająca zabawa to podstawa!


Cześć, tu Eliza Szeliga-Kraus z DobEdu.


Z zawodu i pasji jestem pedagogiem, a dokładniej nauczycielem wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz animatorem kultury. Nie mam typowego wykształcenia muzycznego, ale przez całe swoje życie zawodowe wymyślam rozwijające zabawy dla dzieci, które oprawiam w autorskie piosenki. Można powiedzieć, że jako studentka, później nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, przedszkola, a teraz edukatorka prowadząca szkolenia dla nauczycieli, wsłuchuję się w potrzeby rozwojowe dzieci i szukam sposobów, by je zaspokoić poprzez zabawę, bo to właśnie ona jest najlepszą i najskuteczniejszą drogą do osiągania celów edukacyjnych.

 

Moje motto „rozwijająca zabaw to podstawa” szerzę prowadząc niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli – Centrum Edukacyjne DobEdu, a także współpracując z innymi (jestem m.in. edukatorką w Akademii Edukacji miesięcznika Bliżej przedszkola). 

Ucząc w szkole podstawowej, szukałam sposobów, by ułatwić dzieciom zapamiętanie różnych treści. Nieraz drugo-, a nawet trzecioklasiści, mieli trudności z opanowaniem kolejności miesięcy, czasem także dni tygodnia. Aby im to ułatwić, wymyślałam zabawy muzyczno-ruchowe i tak, łącząc ruch, muzykę i słowo, opracowałam program, który przyniósł nam wspaniałe efekty. 

Od 2016 roku dzielę się więc tymi pomysłami na szkoleniu „Nauczanki DobEdu”, z którego skorzystało już ponad 3000 nauczycieli. Niesamowite jest to, że w naszych rozmowach często powtarzają, iż mimo upływu lat niezmiennie korzystają z „nauczanek”. Oni i dzieci zwyczajnie lubią te zabawy, a jeśli „przy okazji” piosenki przynoszą dodatkowo efekty edukacyjne, to nie trzeba niczego więcej.
Zapraszam cię do grona nauczycieli, dla których skuteczne nauczanie przez zabawę to pestka. To szkolenie wyposaży cię w pakiet pomysłów do natychmiastowego wykorzystania. Niezależnie od grupy wiekowej, z jaką pracujesz. 

 

Czy to szkolenie jest dla Ciebie?

Nie kupuj tego szkolenia, jeśli:

myślisz, że dzieci nauczą się konkretnej treści po jednym odsłuchaniu piosenki;

 

X lubisz tylko klasyczne aranżacje (wyłącznie pianino) i nie korzystasz z bardziej nowoczesnych brzmień;

myślisz, że dzięki tym zabawom dzieci, które wcześniej miały trudności w nauce, od razu staną się ekspertami;

liczysz, że te zabawy zrealizują wszystkie treści zawarte w podstawie programowej;

chcesz po jednym odtworzeniu szkolenia raz na zawsze zapamiętać wszystkie zabawy, bez wpierania się podpowiedziami zawartymi w książeczce, czy powtórce szkolenia;

myślisz, że nagranie szkolenia otrzymasz w pliku wideo do pobrania (zamiast tego szkolenie będzie udostępnione na platformie szkoleniowej na 30-dni z opcją aktywowania powtórki);

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

często sięgasz po zabawy muzyczno-ruchowe i szukasz urozmaicenia;

chcesz dać dzieciom możliwość łatwiejszego zapamiętania podstawowych treści, takich jak kolejność miesięcy, czy dni tygodnia;

lubisz organizować zabawy, korzystając z tego, co masz pod ręką - tu i teraz;

chcesz stosować zabawy muzyczno-ruchowe z dostosowaniem do różnych grup wiekowych i potrzeb dzieci;

cenisz sobie piosenki, które szybko zapamiętasz oraz zabawy gotowe do wprowadzenia tuż po ich poznaniu;

V zwracasz uwagę na brzmienie piosenek, do których bawią się twoi podopieczni;

Webinar Sztuczna inteligencja w pracy nauczyciela
 • 10 praktycznych zagadnień omówionych w mini-lekcjach wideo (łaczny czas trwania to 2 godziny):​
   

 • Skrypt z gotowymi komendami, ułatwiający pracę.
   

 • Certyfikat uczestnictwa wydany przez akredytowaną placówkę, potwierdzający Twoją kompetencję.
   

 • Dostęp online na 120 dni od chwili aktywacji.
   

 • Dla chętnych - możliwość dołączenia do grupy, gdzie można uzyskać dodatkowe wsparcie dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy z AI.

cena na otwarcie: 75 zł

nauczanki-dobedu-nauka-przez-zabawe-kwad1.png
 • Jakie są korzyści dla mojego dziecka z uczestnictwa w zajęciach Klubiku DobEdu?
  Uczestnictwo w zajęciach Klubiku DobEdu umożliwia rozwiniecie umiejętności społecznych, indywidualnych zdolności i przygotowanie dziecka do przedszkola.
 • Czy muszę być obecny/a na zajęciach razem z moim dzieckiem?
  Tak. Na zajęciach w grupie młodszej - InteGratki - opiekun jest obecny w sali przez cały roczny cykl. W grupie starszej - Zuchy maluchy - w początkowym okresie rodzic towarzyszy dziecku na zajęciach i stopniowo, w miarę adaptacji dziecka, rodzic może się wycofywać, ale zależy to od gotowości dziecka.
 • Jakie rodzaje aktywności są prowadzone podczas zajęć?
  Podczas zajęć Klubiku DobEdu dzieci uczestniczą w zabawach do piosenek, wierszykach, zabawach tematycznych, zabawach sensorycznych, plastycznych i ruchowych, a także grają na instrumentach.
 • Czy każda instruktorka jest doświadczona w pracy z dziećmi?
  Tak, każda nasza instruktorka ma bogate doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci, potrafi zapewnić bezpieczne i przyjazne środowisko dla rozwoju dzieci.
 • Czy zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności mojego dziecka?
  Tak, podstawowy podział na grupy odbywa się na podstawie wieku dziecka. Zajęcia są elastyczne i dostosowywane do zdolności uczestników, aby zapewnić odpowiednie wyzwanie i rozwój dla każdego dziecka.
 • Jak często odbywają się zajęcia?
  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Dopuszczamy możliwość, że (zależnie od ilości złoszeń na tę opcję) spotkania będą odbywać się dwa razy w tygodniu.
 • Jakie są koszty uczestnictwa w zajęciach?
  Opłata za zajęcia składa się ze stałego miesięcznego abonamentu w wysokości 50 zł oraz dodatkowej opłaty naliczanej za każde zajęcie, w którym dziecko bierze udział.
 • Czy zajęcia pomogą mojemu dziecku przygotować się do przedszkola?
  Tak, zajęcia mają na celu uspołecznienie dziecka, poznanie zasad panujących w grupie i przygotowanie dziecka do przedszkola poprzez rozwijanie umiejętności społecznych.
 • Czy uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne?
  Tak, uczestnictwo w zajęciach Klubiku DobEdu jest dobrowolne, ale zalecamy regularne uczestnictwo, aby dziecko mogło czerpać pełne korzyści z programu.
 • Czy opiekunem dziecka na zajęciach musi być wyłącznie jego mama lub tata?
  Na zajęciach towarzyszy dziecku opiekun. Może to być rodzic, ale również niania, babcia, dziadek, ciocia, wujek, czyli ktoś, kto się nim zajmuje i z kim dziecko czuje się bezpiecznie.
 • Czy muszę płacić za zajęcia, które nam przepadną?
  Co miesiąc naliczana jest niezmienna opłata stała, którą należy uiścić w całości. W przypadku, gdy zajęcia przepadną np. z powodu choroby dziecka, nie będzie naliczana za nie druga część płatności, czyli 12zł.
 • Jak mogę zapisać moje dziecko na zajęcia?
  Aby zapisać dziecko na zajęcia Klubiku DobEdu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej lub kliknąć w poniższy przycisk:
bottom of page