top of page
dobedu_szkolenie_MUSICAL ENGLISH.jpg

Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury – część 1

​Zabawy proponowane podczas szkolenia pozwalają rozwinąć u dzieci czujność językową poprzez aktywizację obu półkul mózgowych,  wykształcenie  procesów percepcyjnych, wyczulenie słuchowe, umiejętność rozróżniania rytmu, tonalności, akcentowania i zmian w intonacji. Zabawy ruchowe wspomagają asymilację języka poprzez kinetyczną reprezentację określonego słownictwa, natomiast czynności sensoryczne usprawniają motorykę, zdolności percepcyjne i obserwacji oraz pozwalają na wykorzystanie potencjału kojarzeniowego zmysłów w połączeniu z akwizycją języka angielskiego.

 

Szkolenie pozwoli na efektywny i sprawdzony sposób prowadzenia nauki języka angielskiego w przedszkolu i zapewnienia dzieciom edukacji zgodnej z Podstawą Programową oraz wykraczającej poza nią. Materiał opiewa tematy tj. powitanie, przedstawianie się, kolory, zwierzęta domowe, zoo, części ciała, codzienne czynności itp. i jest podzielony na etapy zgodne z kalendarzem roku przedszkolnego, tj. powitanie jesieni, zima, Dzień Kosmosu, Dzień Morza, Dzień Matki, powitanie lata, Dzień Kolejarza itp. Podczas zajęć dzieci poznają język poprzez piosenki i rymowanki oraz dużą dozę ruchu, oraz zabaw sensorycznych. Ucząc się w ten sposób, czyli wykorzystując wszystkie dostępne zmysły nabędą nie tylko dobrą sprawność językową, poznają bogate słownictwo, lecz także zdobędą chęć do uczenia się. Pamiętajmy, że w tym wieku najważniejsze jest aby proces uczenia się był jak najbardziej dla dziecka przyjemny i aby rozbudzić w nim motywację oraz zachęcić go do przyszłej nauki w szkole (niestety całkiem nudnej). Wcale nieistotna jest ilość poznanych słówek, ale to, by słowa, zwroty i całe wyrażenia były trwale zapamiętane i aby dziecko wiedziało jak i kiedy ich użyć. Język obcy poznany w piosenkach i rymowankach lub w połączeniu z muzyką jest niewymazywalny z  pamięci.

Autorką i prowadzącą szkolenia jest Anna Rattenbury - nauczyciel i metodyk z 25-letnim stażem i doświadczeniem w pracy w Polsce i w Chinach. Jest autorką systemu Musical Babies oraz marki EduSensory - linii ręcznie robionych zabawek i sensorycznych pomocy dydaktycznych  dla małych dzieci.

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy lubią zabawę z dziećmi, szukają nowych inspiracji oraz pomysłów na wychowanie i edukację, a w szczególności:

 • nauczycieli języka angielskiego w przedszkolach,

 • nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej,

 • wychowawców w żłobkach,

 • studentów pedagogiki,


Wraz z kompleksowym szkoleniem otrzymacie Państwo:

 • płytę „Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury część 1”*, wraz z tekstami piosenek i rymowanek. Płyta zawiera ciekawe i atrakcyjne dla dzieci aranżacje muzyczne, każda piosenka dodatkowo posiada wersję instrumentalną,

 • przewodnik metodyczny „Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury część 1” wraz ze wskazówkami w jaki sposób dostosować je dla dzieci w każdym wieku oraz jak urozmaicać zabawę przy poznanych piosenkach z płyty,

 • książeczkę aktywizującą „Musical Book 1 COLOURS” wraz z płytą oraz zestawem 54 kart obrazkowych,

 • zaświadczenie potwierdzające ich uczestnictwo w warsztatach.

 • karty obrazkowe i plansze do piosenek, oraz karty pracy dla dzieci  w wersji elektronicznej do nieograniczonego wydruku.

 • Kupon rabatowy 15% na zakupy w sklepie www.edusensory.pl.Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury – część 2

 

Podczas szkolenia uczestnicy poznają więcej autorskich piosenek i rymowanek Anny Rattenbury wraz z piosenkami tradycyjnymi, które wspaniale sprawdzą się w edukacji przedszkolnej. 

Otrzymują różnorodne propozycje zabaw muzycznych, ruchowych i sensorycznych na każdy temat i do każdej piosenki, poznają wypróbowane i efektywne propozycje zabaw z kartami obrazkowymi oraz pomysły na wykorzystanie najprostszych przedmiotów otaczających każdego nauczyciela, propozycje wykorzystania muzyki klasycznej w nauczaniu angielskiego dzieci wraz z  gotową listą niezawodnych utworów.

Poznają wypróbowane i efektywne propozycje zabaw z kartami obrazkowymi oraz pomysły na wykorzystanie najprostszych przedmiotów otaczających każdego nauczyciela.

 

Wraz z intensywnym, rozśpiewanym szkoleniem uczestnicy otrzymują:

 • Płytę „Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury część 2”, z 30 piosenkami i rymowankami w większości autorskimi, wszystkie z dodatkowym podkładem instrumentalnym (przydadzą się także na występach i w konkursach bez obaw o naruszanie praw autorskich czy powielanie tego samego repertuaru),

 • Przewodnik metodyczny „Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury część 2” wraz dodatkowymi zabawami muzycznymi, ruchowymi  i sensorycznymi,

 • Propozycje 26 zabaw z kartami obrazkowymi,

 • Listę utworów muzyki klasycznej i pomysły na ich wykorzystanie w nauczaniu języka obcego,

 • Autorskie plansze, karty obrazkowe i karty pracy do niektórych piosenek- do własnego druku,

 • Certyfikat potwierdzający  uczestnictwo w szkoleniu,

 • Kupon rabatowy 15% na zakupy w sklepie www.edusensory.pl.

 

* w przypadku szkolenia kameralnego uczestnicy mają okazję do zdobycia ciekawych inspiracji, wymiany doświadczeń oraz odpowiedzi na nurtujące pytania, także dotyczące wymowy, czy słownictwa angielskiego.


Czas trwania: około 4 godziny zegarowe

prowadzenie: mgr Anna Rattenbury 

Dlaczego na szkolenie warto wybrać się z koleżanką lub kolegą pracującymi w tej samej placówce?

Czytaj tutaj

*Płyta i przewodnik "Musical English: śpiewająco-sensoryczny angielski Anny Rattenbury"  dostępne są wyłącznie dla uczestników warsztatów i nie ma możliwości zakupienia tych materiałów inną drogą. 

*Materiały otrzymane na szkoleniu dostępne są również jako pliki do wydruku. 

Informacje o terminach i zapisy na najbliższe szkolenia zawsze w zakładce Kalendarz szkoleń.

To szkolenie można również zamówić w ramach doskonalenia Rady Pedagogicznej.

W przypadku małych placówek lub kilku osób chętnych z danej placówki, możliwe jest zorganizowanie szkolenia otwartego dla osób z zewnątrz z korzystną ceną dla własnych nauczycieli.

 

Placówki chętne do współpracy prosimy o wypełnienie
formularza wyceny szkolenia.

bottom of page